A könyv a két világháború közötti magyar-olasz kapcsolatok legintenzívebb szakaszának történéseit ismerteti és elemzi a magyar és olasz külügyi levéltárak hatalmas iratanyaga alapján, valamint a témára vonatkozó dokumentumgyűjtemények és irodalom kritikus felhasználásával. Olvasmányos formában, de tudományos igénnyel ismerteti a magyar és olasz vezetők gyakori találkozásait, a budapesti és a római követek titkos jelentéseit. Kimutatja, hogy az 1932-től egymást követő négy magyar miniszterelnök - Gömbös Gyula, Darányi Kálmán, Imrédy Béla és Teleki Pál - külpolitikáját egyaránt a kettős orientáció jellemezte. Különösen kormányzásuk első időszakában volt megfigyelhető, hogy mind a négyen Mussolinitól vártak támogatást a fokozódó német nyomással szemben. Miután azonban a fasiszta Olaszország is egyre inkább Hitler befolyása alá került, Mussolini mind kevésbé tudta megvédeni magyar szövetségesét.
Réti György (1938, Budapest) diplomata és történész. Fontosabb írásai: Albánia külpolitikája 1945-1985 között (1986, kandidátusi disszertáció), Albánia útikönyv (Panoráma, 1990) Itália és Magyarország kapcsolataink képes krónikája (Fratelli Palombi, Róma, 1997)
Kiadás éve: 1998
Kötés: fóliázott karton
Terjedelem: 300 oldal
A Kiadó kategória alatt megnézheti az adott kiadótól a boltunkban kapható könyveket az alábbi linken:https://goo.gl/XcpRDI
A kiadó neve kereshető és szűrhető is.