A faberakás, intarziakészítés kezdetei az egyiptomi Tutanhamon sírjából előkerült bútor- és iparművészeti leletek tanúsága szerint több mint háromezer évre nyúlnak vissza. Az intarziakészítés technológiája, eszközei nagyon sokat fejlődtek, változtak az évszázadok során. Igazi lendületet a furnérgyártás beindulása adott a szakterületnek, egyértelműen szétvált az ipari gyártás és a művészeti alkotások készítése.
A gazdagon illusztrált könyv a történeti áttekintésen túl, a szakmai részben részletes ismereteket nyújt a témáról: a felhasználható anyagoktól, kéziszerszámoktól, gépi eszközöktől és a folyamat lépéseitől a különböző furnérillesztési technikákon át az egyre összetettebb kézi és gépi intarziakészítési módszerekig. Az intarziakészítők szakkönyvként használhatják a részletes műveleti leírásokat, műhelyrajzokat, ötletes, a munkát eredményesebbé tevő fogásokat, a modern és régebbi eszközök, gépek és a felhasznált anyagok ismereteit feldolgozó fejezeteket. De bátran kézbe vehetik a könyvet az amatőr érdeklődők is, akik indíttatást éreznek, hogy kéziszerszámokkal egyedi intarziaképeket, bútorokat készítsenek.
Az intarziakészítés műhelytitkai hiánypótló, értékmegőrző mű, mert jó minőségű szakkönyv régen jelent meg magyarul a témában, továbbá az ismeretanyagok jól felépített bemutatásával jó és biztos támpontokat ad mindazok számára, akik hobbiként, ipari vagy akár művészi szinten szeretnének belemélyedni ebbe a szép alkotótevékenységbe. Szakmai minőségére pedig a szerző intarziakészítési gyakorlati és elméleti tudása, tapasztalata és sok éves tanári gyakorlata a garancia.
A kötet adatai:
Formátum: A/4
Kötés: ragasztókötött
Megjelenés éve: 2014
Terjedelem: 192 oldal