„A hétköznapi életből kiragadott egyéni vagy társas pillanatok, az álomszerűen megjelenő, személyes-belső lelki élmények egyedi ábrázolásával sajátos univerzumot, magánmitológiát teremt, hogy belőlük egzisztenciális kérdésekig jusson el. Munkássága René Magritte és Giorgio de Chirico szemléletében és festészetében gyökerezik, lírai realizmusa a hazai női művészek közül leginkább Ország Lili művészetéhez köthető. […]
Visszafogott színei felidézik a művész gyermekkorát, a ’80-as, ’90-es évek világát, a szocreál, illetve a pop-art művészetének formanyelvét és képiségét. Festményei ezzel együtt frissek és maiak, a gyermeki ártatlanság és tisztaság nosztalgikussá váló eszméjét idézik, melyet festői gesztusával időtlenné, örök érvényűvé tesz. Stilizált, homogén hátterek előtt megjelenő alakjai – gyakran ironikus módon, az abszurd felé mutatva – paradox szituációkban tűnnek fel, továbbgondolásra késztetve ezzel a művek befogadóit.”
(Részlet az előszóból)
JAKATICS-SZABÓ VERONIKA (1983) festőművész Székesfehérváron született, Budapesten él és alkot. Számos egyéni és csoportos kiállításon, művészeti vásáron ismerhette meg munkáit a hazai és a nemzetközi közönség is. Alkotásait több szakmai díjjal és ösztöndíjjal ismerték el (Amadeus, Római, Kogart, Smohay, Derkovits, MMA). 2014 óta a Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium tanára, 2016-ban DLA fokozatot szerzett.
Az előszót írta:
FAZAKAS RÉKA (1979) művészettörténész Debrecenben született, Budapesten él és dolgozik. 2011 óta a Műcsarnok munkatársa, kurátora. Főérdeklődési területe a kortárs képzőművészet. Rendszeresen publikál művészeti írásokat, kritikákat hazai szaklapokban (Új Művészet, Országút, Kulter.hu, Tiszatáj.hu, ÉS, Artmagazin.hu, Spanyolnátha, Képírás.com).
A kötet adatai:
Formátum: 210 x 190 mm
Kötés: kartonált
Megjelenés éve: 2024
Terjedelem: 144 oldal