A nyelvről való gondolkodás kezdetei az ókorba nyúlnak vissza, a szigorúan vett kommunikációelméleti kutatások a XX. század 70-es éveiben kezdődtek. Szemléletmódjuk nagy hatással volt más tudományterületekre is. A kommunikáció terén nemcsak elméleti kutatások zajlanak, hanem óriási az igény az emberi kommunikáció hatékonyságát növelő gyakorlati ismeretek iránt is. Többek között ez az oka annak, hogy az egyetemi képzésben több szinten és képzési formában jelen van a kommunikáció oktatása.
A szerzők a nyelv kommunikációs szerepét gyakorlati szempontból vizsgálják. A kommunikáció általános elméleti kérdései mellett foglalkoznak a hatékony kommunikációval, a nyelv, a beszéd és az írás jellemzőivel, valamint a nem nyelvi kommunikációs eszközökkel. A nyelvhasználat kérdéseit tárgyalva felhívják a figyelmet a helyes beszéd és a helyesírás fontosságára. Ismertetik a tudományos dolgozat és az előadás készítésének alapvető fogásait, a bemutatás, a felolvasás buktatóit, a hatásos érvelés módjait, a hatékony álláskeresés általános szabályait. Mindegyik fejezet az elméleti ismeretek alkalmazását, valamint a készségfejlesztést szolgáló feladatokkal zárul.
A kiadvány fő témakörei: A kommunikációról; A hatékony kommunikációról; A kommunikáció jelei; Nyelvhasználat; Kommunikáció a gyakorlatban
A kötet adatai:
Formátum: B/5
Kötés: puhatáblás
Megjelenés éve: 2019
Terjedelem: 224 oldal