A mesterséges intelligencia korunk egyik - ha nem a legnagyobb - technológiai vívmánya. Számtalan aspektusból tárgyalható: a mögötte lévő matematikától és programozástól az üzleti célokon át az etikai és biztonsági kérdésekig.
Ez a könyv megkísérli a mesterséges intelligenciát teljes szélességében feltárni: átölelve a logikát, a valószínűségszámítást, a folytonos matematikát, az érzékelést, a következtetést, a tanulást, a cselekvést, a méltányosságot, valamint a bizalom, a társadalmi közjó és a biztonság kapcsolódó kérdéseit, továbbá a mikroelektronikától, a világűrt kutató robotokon keresztül a felhasználók milliárdjait kiszolgáló online szolgáltatásokig terjedő alkalmazásokat. A mára ismert dolgokat egy közös rendszerré szintetizálja, átdolgozva a korai eredményeket a ma elterjedt ötletek és terminológia felhasználásával. Elsődleges célja átadni azokat az ötleteket, amelyek az MI-kutatás elmúlt hetven éve és a kapcsolódó kutatások elmúlt két évezrede során merültek fel.
A könyv magyar kiadása - terjedelmi okok miatt - két kötetben jelenik meg. Az I. kötet az MI alapjait tárgyaló fejezeteket, a II. kötet pedig a mélyebbre tekintő, gépi tanulást ismertető fejezeteket tartalmazza. Mindkét kötetben megtalálható a teljes tartalomjegyzék, a függelékek, az irodalomjegyzék és a tárgymutató.
A kötet adatai:
Kötés: puhatáblás
Megjelenés éve: 2023
Terjedelem: 840 oldal