A személyes és közösségi tapasztalat, a világ és jelenségeinek megértése és mindezek értelmezése olyan átfogó kérdéskört jelent, ami lehetővé teszi, hogy három terület, a jog, a vallás és a bölcselet tudományközi módon közelítsen hozzá.
E kötet ennek megfelelően elsősorban az állam- és jogtudomány, a tágabb értelemben vett társadalomtudományok, a társadalombölcselet, a hermeneutika és a kommunikációtudomány területén lehet a szakértők, hallgatók és érdeklődők segítségére.
Külön ki kell emelnünk az összeállítás teológiai, vallásbölcseleti és vallástudományi jelentőségét, hiszen a tanulmányokban föltárul a keresztény, szúfi, baháj és vaisnava misztika éppúgy, mint a zsidó, keresztény és muszlim vallási jog.
A 2001-ben alapított pannonhalmi Békés Gellért Ökumenikus Intézetnek (BGÖI) ez a második önálló magyar nyelvű kiadványa. Egy sorozat tulajdonképpen a második kötettel veszi kezdetét, hiszen addig csak egyetlen könyvről beszélhetünk.
A kiadvány, amely a magyar tudományos szaknyelv és kifejezéskészlet ápolását és megújítását is célul tűzi ki, a párbeszédes környezet és kultúra kialakításának és fejlesztésének átfogó keretébe illeszkedik.
A kötet adatai:
Megjelenés éve: 2010
Terjedelem: 342 oldal