A politikai karikatúra az elmúlt évtizedekben népszerű sajtóműfaj volt. A karikatúrák szórakoztató, gyakran erősen túlzó – de semmiképpen sem teljes – lenyomatát adják a különböző korok politikai rendszereiről, szereplőiről, vitakultúrájáról alkotott véleményeknek. Hangsúlyozzák a sokszor évtizedeken át jelen lévő problémákat, bemutatják a parlament működését, a válságokat, visszásságokat, botrányokat középpontba helyezve, de egy-egy képpel betekintést nyújtanak a Ház békésebb hétköznapjaiba is.
Könyvünkben olyan kérdésekre keressük a választ, hogy hogyan juthatott be egy képviselőjelölt a Parlamentbe a gúnyképek tanúsága szerint. Milyen szabályok kötik a munkáját, és ezekről milyen véleményt formáltak a karikaturisták? Hogyan ábrázolták a Parlamentet és az ott zajló munkát? Mely politikai botrányok jelentek meg a rajzokon? Milyen szerephez jutottak a nők a parlamentről szóló humoros képeken?
Kötetünkben a parlamenti munkához, a parlamentarizmushoz kapcsolódó, a szélesebb közönség számára is elérhető sajtótermékekben megjelent magyar politikai karikatúrákból mutatunk be több mint háromszázötvenet az 1867 és 1989 közötti évekből.
A kötet adatai:
Kötés: keménytáblás
Megjelenés éve: 2021
Terjedelem: 400 oldal