A közétkeztetés fogalmán hétköznapi értelemben azt a közösségi ellátást értjük, ahol korcsoportilag a csecsemőktől az idősekig, illetve speciális területeken az ellátottak és az ott dolgozók részére rendszeresen, tervezett és szervezett keretek között naponta egyszer vagy többször étkezést biztosítunk.
A közétkeztetés felelőssége fokozatosan növekszik. Az objektív tápanyagszükséglet és a szubjektív igények összehangolása mellett nagy szerepe van az egészségmegőrzés, betegségmegelőzés és a diétás étkeztetés biztosításában, s a kulturált étkezési szokások kialakításában, fenntartásában.
A táplálkozástudomány fejlődése, a közétkeztetésre vonatkozó jogszabályi szintű módosítások is szükségessé tették, hogy mindezek figyelembevételével, a közétkeztetésben dolgozó kollégák munkájának támogatására megszülessen egy, az adott területet átfogóan segítő, elemző könyv. A jogszabályok betartásához, a táplálkozási ajánlások követéséhez, a közétkeztetés színvonalas megvalósításához kívánunk segítséget nyújtani ezzel a hiányt pótló, a szakma neves képviselőinek részvételével összeállított kézikönyvvel.
A kötet adatai:
Kötés: puhatáblás
Megjelenés éve: 2018
Terjedelem: 296 oldal
Főbb fejezetek:
1. A közétkeztetés szerepe és jelentősége
2. Menedzsment tevékenység a közétkeztetésben
3. Táplálkozás- és élelmezéstudomány (OKOSTÁNYÉR®, Áruismeret, Konyhatechnológiai műveletek, Ételismeret, Étlaptervezés, Diéták)
4. Kiszabati útmutató
5. Élelmezésüzemeltetés, gazdálkodás
6. Élelmezésbiztonság
7. Élelmezés minőségirányítása
8. Jogszabálygyűjtemény
A kézikönyv szerzői hazai szakemberek, szakterületük kíválóságai, akik részt vesznek az oktatói munkában, vizsgáztatásban és segítik a közétkeztetésben szereplők munkáját.