"Utállak titeket, pszi-vel kezdődő foglalkozásúakat! (...) Mert ti úgy gondolkoztok, hogy az életben problémák vannak, és megoldásokra van szükség. Én viszont úgy gondolkozom, hogy az életben tragédiák vannak, és irgalomra van szükség." (Pilinszky János)
A közösségi média önimádó embere a közösségimédia-felületek elemzésén keresztül napjaink terjedőben lévő emberképének meghatározó vonásait rajzolja meg. A közösségi média által az önmegmutatás és az önmagunkról szóló beszéd egyre inkább individuális vonatkoztatási rendszerben zajlik, ami a közösségben való gondolkodás hanyatlásához vezethet. Ez felveti olyan elgondolások szükségességét, amelyek nemcsak elsőbbséget tulajdonítanak az embernek a technológiával szemben, de közösségelvűek is. A kötet ehhez a munkához nyújt kiindulópontot.
KEPE NÓRA társadalom- és közgazdaságtudományi diplomáit a Budapesti Corvinus Egyetemen, majd a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szerezte. Doktori fokozatának megszerzése óta (2020) a PPKE BTK Szociológiai Intézetének óraadója.
A kötet adatai:
Kötés: kartonált
Megjelenés éve: 2022
Terjedelem: 166 oldal