Sylvia Nasar neve a magyar olvasóközönség előtt sem ismeretlen: ő a szerzője az Egy csodálatos elme című bestsellernek is, amely a zseniális matematikus, John Nash (a játékelmélet kidolgozója) viszontagságos életútját mutatja be a Nobel-díj átvételéig. Nasar kedvelt témája a tudósok „külső és belső élete” – legújabb könyvében a közgazdaságtan úttörőinek regényes történetét írja meg. Ez a nagyszabású (a maga nemében páratlan) „közgazdasági tanregény” azt mutatja be, hogyan jutott el az emberiség az isteni büntetés (vagy éppen természeti szükségszerűség) több ezer évig népszerű és elégséges magyarázatától addig a – talán túlzottan optimista – akciótervig, hogy anyagi szükséglétei kielégítésének kulcsát teljes egészében a saját kezébe vegye.
Habár A nagy hajsza amolyan közgazdaságtani bevezetőként is olvasható (az angolszász világ több nagynevű egyetemén használják is ilyen funkcióban), szépirodalmi igényű prózája révén messze kiemelkedik a hasonló témájú tankönyvek sorából.
A modern közgazdaságtan három felvonásos drámájának (Remény, Félelem, Magabiztosság) főszereplői többek között Thomas Malthus, Karl Marx, Friedrich Engels, Alfred Marshall, Beatrice Potter, Sidney Webb, Irving Fisher, Joseph Schumpeter, John Maynard Keynes, Joan Robinson, Milton Friedman, Paul Samuelson, Amartya Sen.
A kötet adatai:
Kötés: Kartonált
Megjelenés éve: 2016
Terjedelem: 610 oldal