Az adók a mindennapi és az üzleti élet folyamatosan jelen lévő tényezői, amelyek jelentősen befolyásolhatják a döntéseket. Minden vállalatvezető rendszeresen szembesül a cégét érintő egyszerűbb vagy bonyolultabb adózási kérdésekkel.
Magyarországon ma sokféle kiadványból válogathat az érdeklődő, ha az adóztatásról szeretne ismereteket szerezni. Ezek tipikusan a különféle területeket érintő aktuális adójogszabályokból indulnak ki, azokat látják el magyarázatokkal, egészítik ki hasznos példákkal.
Ez a kötet ettől eltérő módszerrel vizsgálja az adóztatást. Általános jogelvekből és gazdasági összefüggésekből kiindulva a szabályozások logikáját vizsgálja, a szabályok egyszerű ismertetése helyett azok működésére koncentrál. Felismerve az adózási környezet gyakran változó jellegét, a könyv a szabályozás adópolitikai összefüggéseit és strukturális elemeit mutatja be. Az általános elvek ismeretében aztán a jelenlegi adórendszer ezeknek az elveknek az aktuális megvalósulásaként jelenik meg. Ilyen módon a kötet egyszerre szakkönyv, tudományos értékű munka, amely a modern adóztatás elméleti alapvetését adja, és kézikönyv is adószakemberek számára. Kiválóan alkalmas az egyetemi oktatás adózási kurzusain való felhasználásra is, ugyanis képes olyan elméleti megalapozást adni olvasójának, amelynek segítségével a gyakran változó szabályozások között is magabiztosan el tud igazodni.
A szerzők, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatói, maguk is gyakorló adószakértők, az adótervezésről is közölnek ismereteket. Abból indulnak ki, hogy az adó is egy termelési költség, amelynek szabálykövető, a jogszabály céljaival összhangban történő csökkentése racionális üzleti magatartás. A könyv bemutatja az adókikerülés, valamint az agresszív adótervezés elleni nemzetközi összefogás eszköztárát is. E kötet egyszerre szolgálja az egyetemi adójogi képzés megalapozását és a széles szakmai közönség igényeinek kielégítését.
A kötet adatai:
Formátum: B/5
Kötés: keménytáblás
Megjelenés éve: 2021
Terjedelem: 420 oldal