A jövedelmi különbségek évtizedek óta folyamatosan nőnek szegények és gazdagok, országok és régiók között. A fiatalok jó egynegyedének már az Európai Unió déli tagállamaiban sincs munkája. A görögök esetében ez az arány közelít a tragikus 60%-hoz, igaz a jövőjük a pénzügyi válság miatt is kilátástalan. Ráadásul egyes szakértők szerint a digitális forradalom következtében Földünkön idővel több munkahely fog megszűnni, mint amennyi új keletkezik.
E tendenciák változatlansága esetén egyre kevesebben lesznek azok a szerencsések, akik értelmes alkotó munkát végezhetnek. Talán a legújabb kori népvándorlók tömegei sem csak a helyi hadurak kegyetlenkedései elől menekülnek a fejlettebb országokba.
Több tízmillióan azért is vállalják a veszélyt és a megaláztatást, mert hazájuk reménytelenül lemaradt a tőkéért folytatott globális versenyben. Vajon tehetünk-e még valamit e drámai folyamatok ellen, vagy a 20. századból már ismert katasztrófák felé sodródik a világ?
Forgács Imre jogász, volt igazságügyi és rendészeti miniszter. Előző könyve Globális Egyesült Államok? Utópia vagy utolsó esély címmel 2013-ban jelent meg a Gondolat Kiadónál.
A kötet adatai:
Kötés: Kartonált
Megjelenés éve: 2015
Terjedelem: 255 oldal