A versenyjog az Európai Unió egyik legmarkánsabb, egyben legeredményesebb, napjainkban is dinamikusan fejlődő területe. Jelentőségét e jogterület célja adja, amely szerint törekedni kell arra, hogy az egységes belső piac kialakítása érdekében tett erőfeszítéseket se a magánszféra vállalkozásai, se maguk a tagállamok ne veszélyeztessék versenykorlátozó tevékenységükkel vagy intézkedéseikkel. Az e cél érdekében hozott versenyjogi szabályok elősegítik az Európai Unió belső piacának megfelelő működését, és egyben hatékonyan szolgálják az uniós polgárok, vállalkozások és az egész társadalom jólétének biztosítását.
A mű bepillantást enged az uniós versenyjog klasszikus antitrösztszabályaiba, a gazdasági erőfölénnyel való visszaéléssel kapcsolatos előírásokba, a fúziókontroll anyagi és eljárásjogi szabályrendszerébe, az állami támogatások jogába, valamint a fogyasztóvédelmi versenyjog területébe. Mindezek mellett a versenyjog alapfogalmairól, közgazdaságtani alapjairól és szabályozási jellemzőiről tematikus rendben olvashat e kötetben az olvasó. Áttekintést kap továbbá a piaci formákról, a piacvizsgálat versenyjogi jelentőségéről, megismerheti a magyar és az uniós versenyjog szabályozási területei közötti különbségeket és az uniós versenyjog sajátosságait, a versenyjog jogforrásait és az uniós versenyjogot alkalmazó intézményeket.
A kötet, amely kitekint az Európai Unió Bírósága esetjogára is, hasznos segítője lehet felsőoktatási tanulmányokat végző hallgatók felkészülésének, szakvizsgára készülőknek. A mű közérthetően magyarázza meg az időnként bonyolultnak tűnő versenyjogi fogalmakat, olvasmányosan, sok példával szemlélteti a legfontosabb ismereteket. Arra törekszik, hogy az Európai Unió versenyjogát röviden, jól áttekinthetően, érthetően mutassa be, ezért minden olyan érdeklődőnek is ajánlható, aki az uniós versenyjog alapjait szeretné megismerni.
A kötet adatai:
Formátum: A/5
Kötés: puhatáblás
Megjelenés éve: 2022
Terjedelem: 164 oldal