Az Európai Unió teljes közjogi és politikai felépítményét átfogó első magyar nyelvű, tudományos igényű szakkönyv legújabb kiadása régen várt eseménye a hazai könyvpiacnak. Az először 1995-ben megjelent, a felsőoktatásban, az államigazgatási továbbképzésben és az EU-val foglalkozók által széles körben használt kézikönyv 2022. őszi változata az uniós intézményi és jogi kérdések mellett a legfrissebb eseményeket, így többek között Oroszország Ukrajna ellen indított példátlan katonai agresszióját, a 2021–2027-es időszakra elfogadott többéves európai uniós pénzügyi keretet, a Covid–19-járvány drasztikus következményeinek ellensúlyozására létrehozott új Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközt, valamint az Egyesült Királyság kilépését követő jogi/politikai vitákat és az Európa jövőjéről szóló konferencia ajánlásait is értékeli.
A téma elismert kutatói, egyetemi oktatók és uniós tisztviselők vizsgálják az európai integráció jogi, politikai és gazdasági fejlődésének folyamatát. Részletesen bemutatják és elemzik az Európai Unió intézményrendszerének felépítését és alapelveit, az uniós jogrendet, valamint az EU kormányközi és föderatív dimenzióit. A kötet kitüntetett figyelmet fordít a fő uniós intézmények szervezeti, működési és hatásköri szabályaira, és kitér a döntéshozatali eljárásokra és végrehajtási mechanizmusokra is.
Szemléletes ábrák és táblázatok könnyítik meg az eligazodást az anyagban, amelynek összeállításánál a szerzők figyelembe vették az előző kiadások felhasználóinak tapasztalatait is. A kézikönyv és tankönyv előnyeit egyesítő munka (amelyet külön kötet egészít ki az EU ágazati politikáiról) így továbbra is nélkülözhetetlen eszköz a diákok és a szakemberek számára.
A kötet adatai:
Formátum: B/5
Kötés: keménytáblás
Megjelenés éve: 2022
Terjedelem: 776 oldal