Aki megismeri, megszereti és védi hazáját, beleértve szülőföldjének természeti, gazdasági, társadalmi és kulturális értékeit, az kreatív személyiséggé válik, vesse az élet a Föld bármely tájára is. Magyar agy kutatók mutatták ki Freund Tamás irányításával, hogy a szülőföldünkhöz köthető ismereteket tudatalattink úgy értékeli, mint a tudatba való beégetésre méltó tudást, feltéve, ha azt interaktívan, érzelmeket kiváltó motivációval szerezzük meg. A tudás a tudatban rögzített építőkockákból áll, és hasonlít a legózáshoz: akinek kevés építőeleme van, szerény formákat tud építeni; akinek sok, az szabad utat engedhet fantáziájának.
A magyar irodalom, a magyar előadó és képzőművészet, a magyar sport, a magyar konyha, a régi és új keletű magyar hagyományok, a magyar történelem és a magyar táj ismerete egyúttal hazaszeretetünk és nemzetállami létünk tartóoszlopa.
Ez a könyv a magyar felsőoktatásban elsőként próbálja meg összefoglalni és értékelni a magyarságtudat fenntartásának módjait a közigazgatás szemszögéből.
A kötet adatai:
Formátum: B/5
Kötés: puhatáblás
Megjelenés éve: 2021
Terjedelem: 200 oldal