Átfogó tankönyv és szakkönyv a szakigazgatásokról az ország összes közigazgatási jogi tanszéke és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közreműködésével.
A könyv eleddig példa nélküli együttműködés keretében készült: a hazai jogi karok minden közigazgatási jogi tanszékének és a Nemzeti Közszolgálati Egyetemnek az összefogását jeleníti meg. A magyar közigazgatási jog történetének egyik fontos állomása ez a szerzők közti emberi és szakmai-tudományos együttműködés, amely lehetővé tette a szinte átfoghatatlan terjedelmű szakigazgatási jog lehető legteljesebb körű feldolgozását. Az egyes szakigazgatási területek összességében ugyanis olyan méretű joganyagot tesznek ki, amelynek alaposabb elemzését csak több egyetemen felhalmozódott szakértelem együttes közös munkája, kiváló és páratlan összedolgozása valósíthatja meg kellő mélységben.
A kötet a közigazgatási jog döntő részét kitevő, igencsak szerteágazó szakigazgatási jog elméleti igényességű, de egyben gyakorlati és oktatási jellegű feldolgozásával kívánja segíteni a közigazgatás-tudomány általános tanainak fejlesztését, a modern szakigazgatási rezsimhez igazított kimunkálását.
Tankönyvként a jelen munka alapvetően nem a vonatkozó jogszabályok puszta ismertetését tűzte ki céljául, hanem hogy a hallgatók számára érthetően elmagyarázza az adott ágazatba való közigazgatási beavatkozás okait, történetét, nemzetközi összefüggéseit és intézményeit. Az egyetemek közötti ilyen mérvű és sikerű együttműködés alapján jelen művet a szerzőkkel egyetértésben országos tankönyvnek is szánta a kiadó.
A kötet a benne szereplő közigazgatási területekkel foglalkozó szakemberek számára is fontos és elméleti jelentőségű ismeretanyagot közvetít, érthetően és összefoglaló jelleggel.
A kötet adatai:
Formátum: B/5
Megjelenés éve: 2020
Terjedelem: 956 oldal