A kötet A magyar neveléstudomány története a szakmai folyóiratok tükrében (1945–1989) – tudományos kommunikáció, szakmai diskurzusok című OTKA kutatás első eredményeit tartalmazza.
A hazai és külföldi szerzők tollából született tanulmányok tematikailag két részre tagolódnak. A munka első részében a kutatási projekt értelmezési kereteit kijelölő, illetve a neveléstudományi kutatásokra ható nemzetközi tudományelméleti és tudománytörténeti irányzatok összefoglaló áttekintése, illetve a kutatáshoz kapcsolódó módszertani ajánlások, megfontolások találhatóak.
A második részben az 1945 utáni főbb felsőoktatás-politikai változások mellett a neveléstudomány szocialista átalakulását áttekintő esettanulmányok olvashatóak, amelyek a tudományterület átpolitizálódását, a marxista neveléstudományi elit szakmai kommunikációs hálójának feltárását, a debreceni egyetem példáján a neveléstudományi elitcsere sajátosságait, illetve a társadalomtudományok területén a tudományos fokozatot szerzők körét vizsgálják.
A kötet adatai:
Kötés: kartonált
Megjelenés éve: 2016
Terjedelem: 281 oldal