„Idegünk rángó háló, vergődik benn’ a mult sikos hala” – írja József Attila. A pszichoszomatikát újraértelmező hálózati medicina, a kognitív térképek, a nyelvi sémahálók, a kulturális antropológia jelentéshálói, társadalmi hálózatok és az azokat megjelenítő adathálók, hálózatképekbe rendeződő adattömegek vizsgálatának közös nevezője a háló metaforája. A jelen kötetben munkáját összegző kutatócsoport és a konferenciáink során csatlakozó kutatótársak a sorsunkat, identitásunkat, valóságainkat meghatározó külsõ és az azt megélő, értelmező és kifejező belső hálózatokra „vetették ki hálójukat”.
A magatartástudomány társadalmi, egészségföldrajzi és pszichofiziológiai szintű és a megelőzéssel, valamint a gyógyítással is kapcsolatos, hálózatelvű kutatásai iránt érdeklődők a jelen munkában a jelentéshálók képződésének csapdáival, változásaival, a közvetlen emberi kommunikáció, a nyelv és a zene hálózati jelenségeinek vizsgálataival is találkozhatnak.
A kötetet záró tanulmányok ezt a társadalmi, kulturális és lélektani hálózati értelmezési tartományt a transzcendens felé nyitják meg.
A kötet adatai:
Kötés: puhatáblás
Megjelenés éve: 2025
Terjedelem: 572 oldal