Jelentős magánvagyonok tervezése és kezelése során számos jogterület szabályait kell alkalmazni. A szerteágazó ösvények, a gyakori leágazások és csapdák miatt könnyen érezheti magát úgy az ügyfél és a szakértője, mintha egy vagyontervezési útvesztőben kellene megtalálnia a helyes utat. Az útvesztővel ellentétben a labirintus egyetlen kanyargós úttal rendelkezik, félrevezetések nélkül, kijárattal, vagyis elérhető céllal. A vagyontervezési labirintus esetében tehát nem a megtévesztés, hanem a kulturális értelemben vett beavatás a cél.
Az útmutató innovatív módon ötvözi a tudományos szakkönyvek világát a modern menedzsmentkiadványok hangvételével, számos gyakorlati példával segítve a jogi háttér könnyebb megértését. A könyv különlegessége, hogy mindhárom jogintézményhez egy-egy család története kapcsolódik „regény a regényben” jelleggel, és e történeteken keresztül olyan valósnak tűnő élethelyzeteket ismerhetünk meg, amelyek indokolttá teszik a szofisztikált vagyontervezést. Ily módon egy építőipari vállalkozó, egy balatoni borász és egy exbróker üzleti lépéseit kísérhetjük végig a vagyontervezési labirintusban.
Az adatkezelési botrányok időszakában egyre többen vágynak „üzleti magánéletre” – ennek jogszerű védelmezői lehetnek a bemutatott vagyontervezési módszerek. A tervezés során kiemelt szempont az adózás, hiszen egy befektetés versenyképességét vagy egy generációs vagyontranszfer megvalósítását jelentős mértékben befolyásolja a fizetendő adó. Ezért a könyv kiterjed az adózási és a titoktartási kérdésekre, valamint a tulajdonosi struktúrát érintő szabályokra is.
A vagyontervezési labirintusban való barangolásra nemcsak jogászokat invitálnak a szerzők, hanem reményeik szerint az üzleti életnek azok a szereplői is haszonnal tájékozódhatnak belőle, akik számára fontos, hogy „ne egy kosárban tartsák az összes tojást”.
A kötet adatai:
Formátum: A/5
Kötés: kartonált
Megjelenés éve: 2021
Terjedelem: 212 oldal