A Zrínyi Kiadó újdonsága a kezdetektől napjainkig eltelt hét évtized főbb eseményit foglalja össze a téma iránt érdeklődő olvasó számára. A katonai repülés krónikája szerves részét képezi a magyar haderő, a Magyar Honvédség históriájának, ugyanakkor része az egyetemes magyar repüléstörténetnek is. Így a katonai alakulatoknál folyó repülőkiképzés főbb eseményei nemcsak a katonai repülés, hanem az egyetemes magyar repülés fejlődéstörténetének is meghatározó állomásai voltak az elmúlt hét évtizedben.
A szerzők a tárgyalt időszak szervezeti, szervezési, harcászati és haditechnikai ismérvei mellett hangsúlyosan szólnak könyvükben a harci technikát kezelő emberről, a személyi állományról. A magyar repülőcsapatok története során a hajózóállomány mindenkori harcértékében, hadrafoghatósági szintjében kifejeződik a parancsnokok és beosztottak, a mérnök-műszaki és más kiszolgáló állomány áldozatos, önzetlen és felelősségteljes munkája. A repülő-szakfőnökségek, -magasabbegységek, -egységek és -alegységek mindennapos tevékenységükkel bizonyították, hogy készek a haza légterének védelmére.
A szerzők dokumentumértékű fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált történeti áttekintésünkben kötelességünknek érezték, hogy emléket állítsanak mindazoknak a hajózó és más beosztású repülőkatonáknak, akik repülési feladataik végrehajtása közben a legdrágábbat, az életüket áldozták a haza légterének megvédéséért.
Tartalomjegyzék:
Előszó
A magyar katonai repülés megszületése és fejlődése
A Magyar Királyi Honvéd Légierő létrehozása
Az Ideiglenes Nemzeti Kormány megalakulásától 1956-ig
A Légierő Parancsnokság a forradalom alatt és után
Az 1956-os forradalom leverésétől a fejlesztés megkezdéséig
A szuperszonikus repülőgépek és a helikopterek tömeges alkalmazása
Felhasznált irodalom
A kötet adatai:
Formátum: A/4
Kötés: keménytáblás
Megjelenés éve: 2008
Terjedelem: 111 oldal