A petefészekrák diagnózisa sok kérdést és világos, érthető válaszok iránti igényt vet fel. Reméljük, hogy az amerikai Rákellenes Intézet (National Cancer Institute, NCI) kiadónk gondozásában magyar nyelven megjelent és a magyarországi viszonyokra adaptált, továbbá hazai hasznos információkkal kiegészített füzete segít ebben. Ez a füzet információval szolgál a tünetekről, felismerésről és a diagnózisról, a kezelésről, valamint a petefészekrák lehetséges okairól és megelőzéséről. Fontos ismeretek ezek, amelyek a betegek és hozzátartozóik számára egyaránt megkönnyíthetik a betegséggel vívott küzdelmet.
A Nemzeti Rákregiszter adatai alapján, 2001-ben 1099 új petefészekrákos beteget diagnosztizáltak Magyarországon, és évente több mint 617 (naponta majdnem kettő!) nő hal meg ebben a betegségben. Ezek a számok sajnos évről évre emelkednek. A női daganatos halálozási sorrendben a petefészekrák a hetedik (KSH 1999-2000).
A Magyar Rákellenes Liga, a Rákbetegek Országos Szövetsége és A "Rák Ellen az Emberért, a Holnapért" Társadalmi Alapítvány Támaszadó Szolgálatainak munkatársai készséggel segítenek a rászorulóknak hasznos tanácsokkal, információval. A betegszervezetek elérhetőségét is megtalálja ebben a füzetben.
Azokat a szavakat, amelyek esetleg magyarázatra szorulnak, a Szójegyzék - orvosi szakkifejezések magyarázata című fejezetben rövid definícióval ellátva soroljuk fel.
A kötet adatai:
Megjelenés éve: 2002
Terjedelem: 43 oldal
Tartalomjegyzék:
Köszönetnyilvánítás
Előszó
Bevezetés
A petefészkek
A rákos folyamat
A petefészekrák
Veszélyeztető tényezők
A kockázat csökkentése
A tünetek felismerése
Diagnózis
Kezelés
A kezelés típusai
Klinikai vizsgálatok
A kezelés mellékhatásai
A betegkövetés jelentősége
A betegek érzelmi támogatása
A rákkutatás ígéretes eredményei
Kérdések az orvoshoz
Szójegyzék - orvosi szakkifejezések magyarázata
Hasznos információk - Ajánlott irodalom
A genetikai vizsgálatokról röviden
Bemutatkozik az I. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
Tudnivalók az ultrahangvizsgálatról
Együttműködő partnerek
A National Cancer Isntitute (NCI) tevékenységéről
A SpringMed Betegtájékoztató Füzetek hozzáférhetősége