Világos, releváns kérdések, az empíria tiszteletére épülő változatos módszertan és tiszta válaszok – ez Lengyel Balázs könyvének rövid summázata. Miközben mind elméleti, mind gyakorlati szempontból érvényes ismeretekhez és felismerésekhez jutunk a tudásalapú gazdaságban megjelenő regionalitás tekintetében, a legüdítőbb a szerző biztos kezű témavezetése, fölényes módszertani tudása és előítélet-mentessége.
(Láng László, főigazgató, IBS Nemzetközi Üzleti Főiskola)
Lengyel Balázs a fiatal magyar gazdaságkutató nemzedék egyik legígéretesebb képviselője. Könyvében rangos nemzetközi és hazai folyóiratokban megjelent tanulmányait rendezi egységbe. A kötet empirikus fejezeteiben a magyar regionális fejlődés meghatározó tényezőinek (az agglomerációnak, az emberi tőkének és a kreativitásnak, az egyetemeknek és a nemzetközi vállalatoknak) a szerepét újszerű megközelítésekben ismerteti meg az olvasóval.
(Varga Attila, egyetemi tanár, Pécsi Tudományegyetem)
Kétségtelen, hogy megnevezhetnénk hazánk számára sürgősebb kutatási feladatokat is, ám e könyv meggyőz bennünket arról, hogy a fontossági motívum akár még hasznosabb is lehet. Egyszerre kapunk egy részletes és haladó használati útmutatót a tudásalapú regionális fejlődést illetően, másrészt megismerkedhetünk a szerző sajátos elképzeléseivel, egyéni eredményeivel. Évek múltán világos lesz, hogy a sokra hivatott
kutató már első kötetében is magasra tette a mércét, joggal.
(Veress József, egyetemi tanár, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)
A kötet adatai:
Megjelenés éve: 2012
Terjedelem: 168 oldal