CSUPA PARADICSOM AZ ÉLET

-9%
CSUPA PARADICSOM AZ ÉLET

Felügyelet és önfejűség egy 20. századi női élettörténetben

Szerző: Grexa Izabella

Jaffa Kiadó, 2025

A hatályos jogszabályok alapján erre a könyvre a megjelenésétől számított 1 évig maximum 10% árengedmény adható.
4 999 Ft 

Az áthúzott ár a jelenleg érvényes ár alkalmazását megelőző 30 nap legalacsonyabb eladási ára.

4 500 Ft
Kezdete: 2025.09.27   A készlet erejéig
Kedvencekhez
Ajánlom
Nyomtat
Összehasonlítás
Részletek
Ajánlatunk Önnek!
Adatok
Vélemények
Részletek

Hogyan boldogultak a nők a magánéletben, a munkaerőpiacon vagy a rohamosan átalakuló városokban a Kádár-korban? Mennyire lehettek függetlenek, és mit jelentett a korszakban gyakran hangoztatott női emancipáció a napi gyakorlatban?

A kötetben az egykori állami gondozott Király Erzsébet élettörténetén keresztül láthatóvá válik a szocialista Magyarország nevelőszülői és gyermekvédelmi hálózatának intézményi rendszere és annak egyéni tapasztalata, a gyári munka napi gyakorlata, a vendéglátósok sajátos szubkultúrája, az átalakuló férfi-női viszonyok és párkapcsolatok, az évekig húzódó lakásmizéria, valamint a rendszerváltás kiábrándító és kijózanító élménye. Erzsébet véletlenül előkerült, jó stílusban és reflektíven megírt naplószerű bejegyzései, levelezéstöredékei a levéltári dokumentumokkal és sajtóanyagokkal kiegészítve kivételes lehetőséget nyújtanak arra, hogy egy hétköznapi, személyes történet női nézőpontból, széles társadalomtörténeti értelmezésbe helyezve rajzolja ki a közelmúlt társadalmi valóságát.

 

Grexa Izabella történész, az MTA Filozófiai és Történettudományok Osztályának titkára, az MTA-BTK Lendület Munkaformák Kutatócsoport tagja. Kutatási területe a 20. század társadalomtörténete, hétköznapok története és nőtörténet.

 

A kötet adatai:

Kötés: keménytáblás

Megjelenés éve: 2025

Terjedelem: 231 oldal

Ajánlatunk Önnek!
Adatok
ISBN
9789636871529
Kiadó
Jaffa Kiadó
Vélemények
shopmania.hu aprohirdetesingyen.hu arumagazin.hu vatera.hu simplepay_hu