A könyv a Magyar Rádió 1949–1952 közötti történetét mutatja be eredeti dokumentumok alapján. Folytatása a 2012-ben megjelent munkának, amely az 1945–1948-as koalíciós időszak történéseit tartalmazza.
Jelen kötet részleteiben ismerteti az 1949-es választások után a rádióban is alapjaiban megváltozott helyzetet. A rádiót államosították és egyben a párt közvetlen irányítása alá került. Átszervezték a rádió vezető testületeit, ezek között létrehozták az Agitációs és Propaganda osztályt, amelyhez a legfontosabb rovatok tartoztak.
A rádió vezetése követte a párt célkitűzéseit, műsoraiban jelentős propagandát fejtett ki azok megvalósítás érdekében. Így az adásokban erőteljes szerepet kapott az imperializmus elleni küzdelem, a klerikális reakció elleni harc, a kulákság ellenségképének ébrentartása, a békeharc erősítése, a sztahanovista-mozgalom, az egyéni munkaversenyek, a szövetkezetesítés, a békekölcsönök, a népnevelők világának propagandája. Műsoraiban, riportjaiban a politikusok mellett gyakran mutatta be és szólaltatta meg a munkásokat, a vidék parasztságát a propaganda eszközeinek felhasználásával.
A rádió történetének feldolgozása tovább folytatódik az 1953–1958 közötti időszak bemutatásával.