A polgári perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény igencsak erőteljes hatást gyakorol a hazai jogéletre hatálybalépése óta. Alkalmazhatóságának első évében, 2018-ban 30 százalékkal csökkent a benyújtott keresetlevelek száma, több esetben pedig egészen abszurdnak tűnő formai hibákra alapozva utasítottak vissza perindítási kérelmeket a bíróságok.
Az új kódex használata a jogi hivatásrendek képviselői és a laikus állampolgárok körében a mai napig sok bizonytalanságot és félreértéseket szül.
A Kommentár a polgári perrendtartáshoz című kiadvány pontosan a fentiekben vázolt, egyensúlyát vesztett helyzetre kíván orvossággal szolgálni. Valamennyi szerzője a polgári eljárásjog elismert szaktekintélye, döntő többségük bíróként, ügyvédként, ügyészként, közjegyzőként, végrehajtóként nap mint nap alkalmazza a Pp.-t. Megtalálhatók közöttük „Az új Pp. jogértelmezési kérdéseivel” foglalkozó kúriai konzultációs testület és a Civilisztikai Kollégiumvezetők Országos Tanácskozásának (CKOT) tagjai is, jelentős részük egyben aktív résztvevője volt a jogszabály kodifikációjának. A törvény szerkezeti felépítését követő mű így egyszerre nyújt egy biztos dogmatikai alapot, továbbá a formálódó eljárásjogi gyakorlatot is bemutatja a konzultációs testület, illetve a CKOT állásfoglalásainak olykor kritikus elemzésével. Az Olvasó ezáltal komplex szemléletmódban kaphat képet olyan, megannyi kérdést felvető tárgykörökről, mint az osztott perszerkezet bevezetése, a keresetlevél formai-tartalmi követelményei, illetve az elektronikus technológiák és eszközök alkalmazása a polgári perben.
A Kommentár elengedhetetlen munkaeszköz a gyakorló jogászok, nemkülönben a polgári eljárásjogot oktatók számára. Nagyban segítheti a joghallgatók vizsgára történő felkészülését, mindemellett jó szívvel ajánljuk a polgári eljárásjog iránt egyéb indíttatásból érdeklődőknek is.
A kötet adatai:
Formátum: B/5
Kötés: keménytáblás
Megjelenés éve: 2019
Terjedelem: 1478 oldal